Metulj gnezdi v čudovitem kotičku, stran od urbanega vrveža, na robu mesta in na pragu največjega ljubljanskega parka.

Vrtec smo od začetka do konca oblikovali sami, zato nismo sklepali kompromisov in smo lahko kakovost zagotovili povsod, kjer je to pomembno.

Bistvo vrtca Metulj je prepričanje, da si vsak otrok zasluži biti sprejet v vsej svoji posebnosti. S tem razumevanjem gradimo različne aktivnosti in priložnosti za razvijanje potencialov že v zgodnjih letih razvoja. V vrtcu Metulj se otroci dobro počutijo, vanj z veseljem prihajajo ter se v njem počutijo sprejeti in slišani.

Vrtec Metulj je majhen vrtec, ki želi ostati majhen vrtec. Majhnost nam namreč omogoča graditev pristnih odnosov v kolektivu in s starši naših malčkov. Prav v oblikovanju okolja, polnega zadovoljnih in povezanih ljudi, vidimo odlično izhodišče za dobro počutje otrok.