Zakaj naj bi bilo dobro, da je vaš otrok zgubljen v množici? Zakaj bi vaš otrok moral plesati, če pa rad brca žogo? Zakaj bi moral peti, če rad riše? Zakaj bi morali ob vrtcu obiskati še pet tečajev, da bi svojemu otroku omogočili stik z osnovnimi izraznimi veščinami?

Jedro programa temelji na Kurikulumu za vrtce, ki zajema šest pomembnih področij aktivnosti v vrtcu: gibanje, jezik, umetnost, družba, narava in matematika.

Celostno učenje temelji na otroka osredotočeni igralnici, ki sloni na treh osnovnih načelih:

• otrok razvija sposobnost razumevanja in sprejemanja sebe in drugih, razvija sposobnost prepoznavanja občutkov ter čustvenega doživljanja in izražanja,
    • otrok oblikuje svoje znanje na svojih izkušnjah in v interakciji s svetom okoli sebe,
    • strokovni delavci krepimo otrokovo rast in razvoj upoštevajoč njegove interese, potrebe in močne strani.